• Złote monety inwestycyjne

Złote monety inwestycyjne mogą stanowić bardzo ciekawą alternatywę dla klasycznych, złotych sztabek. Monety lokacyjne, znane również jako monety bulionowe to czyste złoto, które na dodatek zachwyca swoją estetyką. W naszej ofercie jest tak wiele wariantów do wyboru, że niewątpliwie każdy znajdzie dla siebie monety, które go zachwycą.

  • Parametry

Złote monety inwestycyjne – alternatywa dla sztabek złota

Krugerrand, Somalia Elephant, czy Australijski Kangur to tylko niektóre z przykładów tego, co znajdziesz w naszym sklepie. Wiele z tych monet to nie tylko inwestycja sama w sobie, ale i towar o wysokim znaczeniu numizmatycznym, którym zainteresowany jest niejeden kolekcjoner. Takie monety to na pewno doskonałe uzupełnienie zbiorów. Wierzymy, że estetyka prezentowanych przez nas monet inwestycyjnych zachwyci wielu miłośników piękna. Dbałość o detale, wysoka jakość, dopracowanie sprawiają, że monety przykuwają uwagę. Włączenie ich do własnej kolekcji to niewątpliwie przemyślana inwestycja nawet dla przyszłych pokoleń.

Monety inwestycyjne złote – unikatowość

Złoto jest kruszcem o ogromnej wartości także dlatego, że w przeciwieństwie do pieniędzy, nie może zostać dodrukowane. W przyrodzie występuje w ograniczonej formie, co oczywiście w pozytywny sposób wpływa na jego wartość. Inwestując w ten żółty kruszec, można mieć pewność, że jego wartość nie spadnie, a nabywca nie będzie stratny. Niezależnie od tego, jak długo będziesz przechowywać złoto, zawsze odsprzedasz je w korzystnej dla Ciebie cenie. Zwłaszcza że, wszystkie monety inwestycyjne złote są naprawdę wysokiej jakości. Aby moneta mogła zostać uznana za monetę inwestycyjną, musi posiadać co najmniej próbę 900, co oznacza, że zawiera minimum 90% czystego złota w stopie. Dobrą wiadomością jest również to, że złoto jest całkowicie zwolnione z podatku VAT, co sprzyja temu, aby traktować je jako walutę, a nie jako surowiec sam w sobie. W obecnych czasach złoto uznawane jest za jeden z najlepszych sposobów na lokowanie swoich oszczędności. Zwłaszcza w obliczu zawirowań na rynkach zagranicznych i niepewnej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej. Posiadanie złotych monet w ich fizycznej formie to pewna niezależność dla nabywcy, który w dowolnym i dogodnym dla siebie momencie może zdecydować, co dalej zrobi ze swoją inwestycją. Dla wielu osób taki sposób lokowania pieniędzy jest o wiele wygodniejszy, niż, chociażby przetrzymywanie ich na koncie oszczędnościowym.

Monety złote inwestycyjne – wyjątkowa moneta Krugerrand

Wielu zarówno kolekcjonerów, jak i inwestorów decyduje się na wybór monety Krugerrand. To właśnie ona uchodzi za tę, która zapoczątkowała popularność monet bulionowych. Pierwszy raz została wybita w RPA w 1967 roku i w tamtych czasach uznawana była za dość powszechny środek płatniczy. Ze względu na to, że posługiwało się nią coraz więcej osób, zawierała w sobie dodatek miedzi, który przy okazji nadawał jej atrakcyjnego, pomarańczowego koloru. Krugerrand stworzona jest ze stopu o próbie 916,6 i składa się z uncji czystego złota z domieszką 3 gramów miedzi. Jeśli chodzi o monety złote inwestycyjne, wielu nawet początkujących kolekcjonerów i inwestorów marzy o tym, aby to właśnie ona znalazła się w ich zbiorach. Ze względu na swoją próbę i wielkość, jest ona bardzo korzystną lokatą kapitału. Dodatkowo sama w sobie jest bardzo atrakcyjna wizualnie.

Złota moneta inwestycyjna – monety dla pasjonatów historii

Niejedna złota moneta inwestycyjna to prawdziwa gratka dla pasjonatów historii. Również w naszej ofercie znaleźć można te, które przedstawiają ważne postacie historyczne. 20 włoskich Lirów z Umberto I, 20 Koron duńskich z Chrystianem X, czy 20 Marek niemieckich z Cesarzem i Królem Prus Wilhelmem I to tylko niektóre przykłady tego, co możesz u nas kupić.

Złote monety bulionowe – poznaj monety Proof

Wśród popularnych złotych monet bulionowych warto wskazać także tak zwane monety Proof. Proof to nic innego, jak oznaczenie monet, które świadczy o ich najwyższej jakości i najwyższym standardzie ich wykończenia. Przede wszystkim są to monety specjalnie obrabiane, ręcznie polerowane, oraz dokładnie czyszczone po to, tylko aby zapewnić im największą wartość estetyczną i kapitałową. Te monety wybijane są przy wykorzystaniu specjalnie polerowanych matryc, co pozwala na idealne odbicie wszelkich detali, podczas gdy reszta monety pozostaje gładka. Złote monety bulionowe typu Proof cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród doświadczonych inwestorów i kolekcjonerów.

Monety bulionowe złote – pewna inwestycja

Monety bulionowe złote zachwycają swoim wykonaniem. Są estetyczne, atrakcyjne wizualnie i przede wszystkim często bardzo oryginalne, na co dowodem jest na przykład Chińska Panda, czy Australijski Kangur. Decydując się na zakup jednej z tych monet, możesz mieć pewność, że będzie to trafiona i przyszłościowa inwestycja, na której mogą skorzystać nawet Twoje przyszłe pokolenia. Wiele osób uważa, że to jedna z najpewniejszych inwestycji w czasach niepewnej gospodarki i wszelkich zawirowań rynkowych.