• 1 Uncja Liść Klonowy Srebrna Moneta | 2023

Symbol: 204262
115.33
Opinie
Wysyłka w ciągu 14 dni
Dostępność Duża dostępność
Zostaw telefon
 • Kraj: Kanada
 • Waga131.1035g
 • Seria: Kanadyjski Liść Klonowy
 • Producent: Królewska Mennica Kanadyjska
 • Próba: 999.9/1000
 • Średnica, mm: 38.00
 • Grubość, mm: 3.15
 • Wartość nominalna: 5
 • Waluta: Dolar Kanadyjski
 • Opakowanie produktu: Kapsel plastikowy
 • Opakowanie: 25 w tubce, 500 w pudełku
 • Kod produktu: 204262

1 Wyświetlana waga jest wagą zawartości metalu w produkcie. Nie odzwierciedla faktycznej wagi produktu, która może być wyższa.

* Dostarczone produkty mogą się nieznacznie różnić od przedstawionego na zdjęciu.

1 oz Srebrny Liść Klonu 2023

Kanadyjski liść klonowy o wadze 1 oz jest jednym z najczystszych produktów kruszcowych dostępnych w srebrze o próbie 999,9, a wersja 2023 jest już dostępna na GoldInvest24.

W 1979 roku Królewska Mennica Kanadyjska wprowadziła monety z serii Kanadyjski Liść Klonowy. Początkowo seria ta była dostępna tylko w wersjach ze złotego kruszcu. Jednak w 1988 roku, pierwsza na świecie srebrna moneta o czystości 9999 została wprowadzona na rynek, a następnie Platynowy Liść Klonowy. Dziś srebrny liść klonu pozostaje bestsellerem na rynku srebra i jest drugą najlepiej sprzedającą się srebrną monetą na świecie po amerykańskim srebrnym orle.

Jakie są najważniejsze cechy 1 uncji srebrnego liścia klonowego 2023?

Rewers to słynny już wizerunek liścia klonu cukrowego, narodowego godła Kanady i wielkiego hołdu dla wielkiej północy. Rzeczywiście, liść klonu jest odporny, można go znaleźć w całym kraju i ma różnorodne gatunki. Projekt stworzony przez Waltera Otta, jest spektakularny i dbałość o szczegóły niesamowite: tekstura urlopu, jego unikalny kształt, a jego żyły są naprawdę niezwykłe. Na tej stronie można znaleźć rodzaj metalu, wagę i czystość (FINE SILVER/ARGENT PUR napisane w dwóch oficjalnych językach Kanady, angielskim i francuskim). Ta strona została wzbogacona o dodatkowe zabezpieczenie: każda moneta o wadze 1 uncji zawiera unikalny znak prywatny z mikrograwerunkiem roku jej wydania, który jest widoczny tylko pod szkłem powiększającym. Ta technologia przeciwdziałania fałszerstwom jest wyłączną własnością Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej.

Awers przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II autorstwa Susanny Blunt i będzie to ostatni raz, kiedy Elżbieta II pojawia się na kanadyjskiej monecie. Królowa zmarła we wrześniu 2022 roku i Kanadyjska Mennica Królewska ostatecznie wypuści monety z podobizną jej następcy, króla Karola III. Portret autorstwa Susanny Blunt pokazuje bardziej zrelaksowaną i przystępną królową w wieku 79 lat. Prostota sprawia, że wyróżnia się on na tle pozostałych portretów z serii Maple Leaf. Podobnie jak jej ojciec, król Jerzy VI, królowa zdecydowała się na portret bez korony, zamiast tego nosi prosty sznur pereł i perłowe kolczyki.

Na awersie znajduje się również specjalne oznaczenie, które zawiera cztery perły symbolizujące cztery wizerunki, które zdobiły kanadyjskie monety oraz podwójną datę jej panowania. Jest to zdecydowanie bardziej nowoczesne, a zarazem piękne przedstawienie długo panującej królowej Kanady.

Po tej stronie nadrukowano słowa "ELIZABETH II", wartość monety, 5 dolarów oraz rok wybicia 2023.

Srebrna moneta Liść Klonu o wadze 1 uncji może być z ufnością kupowana przez inwestorów, ponieważ rząd Kanady gwarantuje jej wagę, czystość i zawartość srebra. Detale zabezpieczające (linie radialne) po obu stronach zapobiegają fałszerstwom i sprawiają, że jest ona atrakcyjna zarówno dla inwestorów, jak i kolekcjonerów. Poza względami technicznymi, warto kupić tę monetę ze względu na piękno jej projektu oraz portret zmarłej królowej Elżbiety II z datami jej wspaniałego, długotrwałego panowania.

Kraj Kanada
Metal Srebro
Typ Monety
Próba 999.9/1000
Waga 1oz
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie